Skip to content

Zdrowie i dobre samopoczucie kobiet

Różne etapy życia kobiety wiążą się z ważnymi aspektami zdrowotnymi. Ich uwzględnienie gwarantuje, że kwestie związane z dobrym samopoczuciem nie zostaną przeoczone, a wielu z nich można zapobiec.

 Wspieranie zdrowia kobiet na różnych etapach życia jest głównym obszarem zainteresowania firmy Orion od 1984 roku. Ciąża i menopauza to normalne i fizjologiczne etapy w życiu kobiet, które czasami mogą wymagać interwencji farmaceutycznych i hormonalnej terapii zastępczej (HRT).

Od lat 80-tych firma Orion opracowała szereg różnych leków HRT wspierających życie kobiet po menopauzie, w tym redukcję objawów w najtrudniejszych latach.

Zarządzanie menopauzą

Hormonalne terapie zastępcze zostały opracowane przede wszystkim, aby pomóc kobietom z objawami menopauzy, takimi jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, nocne pocenie się, suchość pochwy lub zmniejszony popęd płciowy.¹ Bez leczenia HRT wiele z tych objawów zniknie po kilku latach, ale dla wielu kobiet objawy te mogą mieć znaczący wpływ na ich życie i samopoczucie. Dla wspomnianych kobiet HTZ może być często najbardziej preferowanym sposobem na złagodzenie omawianych objawów i przejście przez menopauzę.¹

Należy pamiętać, że HTZ nie jest odpowiednia dla każdego, a jej stosowanie powinno być omówione z lekarzem w celu rozważenia korzyści i ryzyka w oparciu o indywidualny stan zdrowia i historię medyczną.

Na dzień dzisiejszy rozwiązania w zakresie HRT opracowane przez firmę Orion Pharma wspierają kobiety na całym świecie od ponad 7 milionów pacjentolat*. Produkty HRT są opracowywane i wytwarzane przez firmę Orion Pharma lub jej partnerów w Europie, i są dostępne w wielu krajach w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii i wielu regionach Azji.

¹ Przegląd NHS Hormonalna terapia zastępcza (HRT). https://www.nhs.uk/conditions/hormone-replacement-therapy-hrt/ Data dostępu: Luty 2023 r.

*"Pacjentolata" odnoszą się do całkowitego czasu przyjmowania produktu przez pacjentów, zazwyczaj wyrażanego w latach. Zatem, jeśli produkt był stosowany przez 7 milionów pacjentolat, oznacza to, że był on przyjmowany przez pacjentów łącznie przez 7 milionów lat. Wspomniany pomiar dostarcza informacji na temat ogólnego wystawienia na działanie produktu.