Skip to content

Onkologia

Badania nad rakiem i opracowywanie nowych metod leczenia to kluczowe działania firmy Orion. Lepsze zrozumienie różnych rodzajów raka stwarza nowe możliwości lepszego leczenia pacjentów.

Rak dotyka prawie każdego z nas, osobiście lub za pośrednictwem osób, które znamy i którymi się opiekujemy. Chorowanie na raka jest druzgocącym i zmieniającym życie doświadczeniem.

Firma Orion od lat koncentruje się na poprawie jakości życia tych pacjentów za pomocą badań. Znaczenie nowych metod leczenia jest nie do przecenienia — wraz ze starzeniem się populacji i wydłużeniem średniej długości życia, rak jest i pozostanie głównym obciążeniem zarówno dla pacjentów, jak i ich bliskich, a także dla systemów opieki zdrowotnej na całym świecie.

Wyleczenie raka już teraz stało się rzeczywistością w przypadku niektórych nowotworów, a lepsze metody leczenia mogą również pozwolić na dłuższe życie z rakiem przy zachowaniu wysokiej jakości życia.

Odkrycie metod leczenia zaawansowanych nowotworów od dawna stanowi wyzwanie, ponieważ rak jako choroba jest bardzo złożony i szybko się zmienia. Jednakże w ostatnich latach zaobserwowano obiecujące wyniki również w przypadku niektórych zaawansowanych nowotworów. Co więcej, jesteśmy bardzo zaangażowani w kontynuowanie tego samej ścieżki rozwoju również w tych obszarach, w których postępy naukowe nie są jeszcze tak zaawansowane.

Naszym celem jest opracowanie lepszych metod leczenia pacjentów z rakiem,poprawa jakości życia, wydłużenie średniej długości życia, a nawet zaoferowanie nadziei na wyleczenie. W ostatnich latach koncentrowaliśmy się na nowotworach hormonozależnych, takich jak rak prostaty, ale w przyszłości mamy nadzieję wprowadzić nowe metody leczenia także dla innych pacjentów cierpiących na raka.